Blog - whats new?

Oświetlenie pokoju młodzieżowego – jakie światło najlepsze dla nastolatka?

Odpowiednie światło w pomieszczeniu wpływa na wiele obszarów życia. Począwszy od ogólnego samopoczucia, po koncentrację, na jakości snu kończąc. Jak oświetlić zatem pokój młodzieżowy –  pomieszczenie o tak wielu różnych funkcjach? Poniżej zebraliśmy kilka wskazówek, które powinny Ci w tym pomóc.

Oświetlenie klatki schodowej w domu jednorodzinnym – jakie wybrać?

Oświetlenie klatki schodowej w domu jednorodzinnym powinno podkreślać walory wnętrza i zapewniać domownikom bezpieczeństwo podczas poruszania się w górę i dół schodów. W artykule podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas wyboru oświetlenia klatki schodowej, a także polecamy produkty, które najlepiej sprawdzą się w tego rodzaju wnętrzu.

Ile lumenów na m2 potrzeba w salonie, a ile w sypialni?

Wielu z nas jest przyzwyczajonych do określania mocy żarówki w watach, jednak po upowszechnieniu się technologii LED stało się to mało praktyczne. Stąd nowa jednostka, czyli lumen. Czym jest strumień świetlny? Ile lumenów na m2 potrzeba, aby skutecznie oświetlić poszczególne pomieszczenia w domu? Podpowiadamy! 

Świetlówki LED – budowa i zasada działania. Czy pasują do zwykłych opraw?

Świetlówki LED to coraz popularniejsza alternatywa dla tradycyjnych lamp fluorescencyjnych. Co warto wiedzieć o tej technologii? Jak zbudowana jest świetlówka LED w odróżnieniu od innych rodzajów żarówek? Czy da się ją zamontować w zwykłej oprawie? Po odpowiedzi zapraszamy do artykułu. 

Jak podłączyć czujnik ruchu? Jak ustawić go w lampie?

Chcesz, aby oświetlenie w twoim domu samo włączało się, gdy będziesz wchodzić do danego pomieszczenia, ale nie wiesz, jak podłączyć czujnik ruchu? W tym artykule wyjaśniamy, jak działa takie urządzenie i proponujemy najprostsze sposoby na jego instalację.

Oświetlenie altany ogrodowej – pomysły na aranżację światła

Oświetlenie altany ogrodowej nie musi być wyłącznie praktyczne – jednocześnie może budować niepowtarzalny nastrój i zachęcać do spędzania wieczorów na świeżym powietrzu. Od czego zatem zacząć? Na jakie produkty zwrócić uwagę? Oto kilka ciekawych inspiracji. 

Lampa solarna – jak działa i jak długo świeci?

Lampy solarne na dobre zadomowiły się w ogrodach. Co warto o nich wiedzieć? Jak działa lampa solarna? Gdzie ustawić tego typu oświetlenie, aby uzyskać jak najlepszy efekt? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.  To pigułka wiedzy na temat lamp solarnych.

Oświetlenie garderoby – jakie światło wybrać do tego pomieszczenia?

Oświetlenie garderoby musi być dobrze przemyślane, jeśli chcemy, aby wnętrze to było prawdziwie funkcjonalne. Jest to w końcu niewielka przestrzeń pełna trudno dostępnych zakamarków. Jakie światło wybrać zatem do garderoby? Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek. 

Jaki zasilacz do taśmy LED? Jak obliczyć odpowiednią moc zasilacza?

Jaki zasilacz będzie odpowiedni do taśmy LED? Czym powinien się charakteryzować? Jak obliczyć moc takiego zasilacza? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Jak działa dioda LED? Budowa i zasada działania żarówki ledowej

Praktycznie każdy z nas ma w domu oświetlenie ledowe, ale mało kto zdaje sobie sprawę, jak działa dioda LED. Czas nadrobić zatem zaległości. Dowiedz się, z czego zbudowana jest typowa żarówka LED i na czym polega zasada jej działania.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć